+372 588 55 575 info@seoagentuur.ee

Detsembris toimus järjekordne Google otsitulemuste algorütmi muudatus.

 

Järgnev sisu on tavapärasest tehnilisemat laadi.

Google uuendab oma algorütmi sadu kordi aastas. Reeglina on need väiksemad kohendused, kuid mõned päevad tagasi, 14/12/2017 andis Google ametliku teate selle kohta, et käesoleva aasta olulisim muudatus on väljas – seda kutsutakse SEO ringkondades Macabee Uuenduseks.

Varased vaatlused ütlevad, et seekordne muudatus on seotud mobiilse SERP-iga (Search Engine Result Pages) ning kõvasti on pihta saanud veebid, mille liiklus põhineb peamiselt “doorway” lehtedel.

Macabee uuenduse käigus on suuri ja positiivseid  SERP volatiilsuse kõikumisi mobiiliveebidel, mille SCHEMA andmed ning AMP osa väga korralikult tehtud. Madala responsiivsusega veebid ning AMP standardeid eriavad veebid kaotavd järjekindlalt oma positsioone otsitulemustes ning näib, et Google on otsustanud mobiilseid kasutajaid eelistada siinkohal desktopi kasutajatele.

See uuendus tõstab survet veebiomanikele ning igatsugu arendajatele – enam ei piisa lihtsalt sellest, et su veeb on responsiivne vaid SERP eelistused saab veebivara, millel on olemas eraldi mobiiliveeb, mis põhineb AMP standarditel.

Tuleb märkida, et need muudatused ei ole veel Eestisse jõudnud – nii, et käbedamatel on veel võimalus midagi ette võtta. Mobile first ruulib edasi ning olenemata sellest, et tulemas on Jõuluaeg, tasub oma veebi külastusel ning SERP-il nüüd eriti hoolsalt silm peal hoida.

Pikemalt saad selle uuenduse kohta lugeda SEO Roundtable blogist.

Mis on Macabee tähendus ajaloolises mõttes, saad ligeda Wikipediast. Kui sa ei tea, kuidas oma veebi SERP-il silma peal hoida või seda parandada, siis räägi meiega.

 

Meelis Malk
SEO Agentuur

Täida lühike küsimustik ja me teeme sulle SEO pakkumise, millest on raske keelduda.